کامنت

کامنت یا نظرات یکی از بخش هایی است که می تواند برای شما موهبت های بسیاری داشته باشد؛ اما در زیر چند نمونه ان رایج ترین ها را می نویسم:

  • مشاوره به مشتریان
  • پاسخگویی به سؤالات
  • پاسخگویی به اعتراضات
  • آگاهی از دیدگاه افراد درباره خودتان
  • توضیحات تکمیلی و رفع ابهام
  • شناسایی مخاطبان و تحلیل رفتار آنها

همیشه تلاش کنید به صورت مداوم کامنت های صفحه تان را بخوانید و حتما در فرصت مناسب به آنها پاسخ دهید. برای پاسخگویی عجله نکنید و بهترین پاسخ را ارائه دهید؛ البته بد کنید که زمان پاسخگویی بیشتر از ۲۴ ساعت نشود.

استثناء

در برخی موارد ممکن است کامنت هایی را دریافت کنید  که حاوی  مطالبی اعتراضی باشند، در این موارد سرعت پاسخوبی حداکثر میزان ممکن برسانید.

زیرا ممکن است عدم پاسخگویی به موقع شما، موجب تأثیرپذیری سایر مخاطبان از آن کامنت اعتراضی شود و باعث تغییر دیدگاه آنها شود.

پاسخگویی به کامنتهای اعتراضی و اسپم

معمولا تعدادی از کامنت های شما دارای محتوای اعتراضی یا توهین آمیز است. سؤالی که در اینجا پیش می آید این است که نحوه مدیریت این کامنت ها به چه شکل است.

اگر کامنت ها دارای محتوای رکیک، غیراخلاقی و توهین آمیز بودند، با سرعت هرچه بیشتر آنها را حذف کنید. نوع دیگری از کامنت ها هستند که غیراخلاقی نیستند؛ اما با پوشش انتقاد و به قصد آسیب زدن نوشته می شوند. این کامنت ها را به هیچ عنوان حذف نکنید؛ اما همان طور که در بالا اشاره کردیم باید هرچه سریع تر به آنها پاسخ داد. 

کلید طلایی کامنت های اعتراضی

تلاش کنید پاسخ هایی را که در جواب این کامنت ها مینویسید، مستقیما برای نویسنده آن کامنت نباشد. در عوض پاسخ را به شکلی بنویسید که جایگاه شما در نزد سایر مخاطبان که این کامنت ها را می خوانند تصحیح شود و حتی بالاتر برود.

در اینجا اصلا آن فردی که کامنت توهین آمیز یا مخرب را نوشته است، مهم نیست؛ مهم خنثی سازی اثر اقدام اوست. همچنین بسیاری از افراد در تعاملاتی که در کامنت با شما دارند ایده هایی بسیار عالی به شما می دهند یا حتی ممکن است به شما انتقاد کنند. در هر دو صورت این فرصتی طلایی برای شما است که درباره مخاطبان خود بیشتر بدانید. هرچه از آنها بیشتر بدانید، بهتر می توانید به آنها خدمت کنید و هرچه بهتر بتوانید خدمت کنید، بهتر می توانید کسب درآمد کنید.