ساختار محتوا صفحه تجاری

اولین گام برای فعالیت تجاری و کسب درآمد در اینستاگرام، تبدیل صفحه خود به تجاری است.

برخی از دوستان صرفا از صفحات تجاری برای قرار دادن آدرس، تلفن و همچنین زمینه فعالیت خود استفاده می کنند.

اما تأکید ما در اینجا برای این موارد نیست، بلکه به دلیل داده ها و تحلیل هایی است که در این حالت اینستاگرام در اختیار ما قرار می دهد، است.

اینستاگرام به مدیران صفحات تجاری، اطلاعاتی مانند جنسیت، شهر، رده سنی فالوورها، میزان نمایش هر پست، میزان بازدید از پروفایل و … را نشان می دهد. این گزارش ها و آمارها می توانند کمک های بسیاری در تولید محتوا، طراحی کمپین های فروش و همچنین جذب مخاطب مناسب کنند.

تصویر پروفایل

تصویر پروفایل یکی از کلیدی ترین عناصر صفحه شما است که نشانگر هویت شما است.

اگر دارای یک برند هستید، لوگوی آن را در پروفایل خود قرار دهید. اگر دارای یک فروشگاه فیزیکی هستید، یک عکس حرفه ای از سر در مغازه خود تهیه کنید و آن را در پروفایل خود قرار دهید.

 

اگر صفحه شما شخصی است، حتما یک عکس واضح و بزرگ از چهره خودتان قرار دهید.

این کار اعتماد مخاطب را به شدت افزایش می دهد.از تصاویر بی هویت مانند منظره، کل، خودرو، عکس نوشته ، متن و … استفاده نکنید. این کار به شدت در عدم اعتماد مخاطبان تأثیر دارد.

نام صفحه و پروفایل

نام کاربری پروفایل را نام رسمی برند یا فروشگاه خود قرار دهید که به انگلیسی است؛ اما نام صفحه خود را به زبان فارسی در کنید.

این کار باعث می شود که مخاطب درهرصورتی که شما را جست وجو می کند بتواند به آسانی شما را پیدا کند.

از اسامی بیهویت مانند اسامی که در انتهای آنها اعداد خاصی وجود دارد، استفاده نکنید. به هیچ عنوان از علائم مانند خط تیره (-) در نام پروفایل خود استفاده نکنید. در کل نام گذاری به شکلی باشد که علاوه بر داشتن هویت، تایپ و پیدا کردن آن هم برای مخاطب آسان باشد.

اگر نام برند شما به شکل های مختلفی نوشته می شود، سعی کنید برای همه آنها صفحاتی را ایجاد کنید؛ اما یکی را به عنوان صفحه اصلی قرار دهید و در سایر صفحات آدرس صفحه اصلی درج کنید.

این کار فایده های بسیاری دارد از جمله اینکه اگر مخاطبان به کل دیگری نیز نام شما را جست وجو کنند، باز به مسیر دسترسی ما خواهند رسید. همچنین از سوءاستفاده رقیبان جلوگیری خواهید کرد.

متن بیوگرافی

بیوگرافی شما یکی از کلیدی ترین عوامل فروش و ایجاد اعتماد است. به هیچ عنوان از حروف انگلیسی مانند – فینگلیش finglish – در متن بیوگرافی استفاده نکنید.

در بیو خود حتما به این موضوع اشاره کنید که دقیقا در چه حوزه ای فعال هستید و چه محصولات و خدماتی ارائه می دهید.

سپس حتما در بیوگرافی خود درج کنید که افراد با دنبال کردن صفحه شما چه چیزی به دست می آورند و چه منفعتی برایشان وجود دارد.

اگر فروشگاه فیزیکی دارید حتما آدرس و تلفن معتبر را درج کنید و اگر فروشگاه شما آنلاین است حتما نام سایت خود را درج کنيد.

انواع ساختارمحتوا در پست ها

در اینستاگرام به شکل های زیر می توان محتوا را ارائه داد.

عکس

ویدیو

صوت

متن

سعی کنید به صورت متعادلی از همه این فرمت ها جهت ارائه محتوای خود استفاده کنید.

تنها به یک فرمت بسنده نکنید. مخاطب امروز تنوع طلب شده است و دوست دارد محتوای متنوع تری را دریافت کند.

عکس

تصاویر و عکس ها کلیدی ترین عنصر اینستاگرام هستند، پس باید به خوبی از آن ها استفاده کرد. به طور رایج ما از دو نوع تصویر در اینستاگرام استفاده می کنیم

1 – تصاویر مفهومی مانند عکس محصولات و خدمات

۲- تصاویر تولیدی مانند عکس نوشته ها و آثار گرافیکی

سعی کنید از هر دو مورد به شکل متعادلی استفاده کنید. اگر در ارائه محتوای خود از عکس نوشته استفاده می کنید، از یک قالب یکسان به هیچ وجه استفاده نکنید.

این کار باعث می شود که مخاطب بعد از مدتی توجه خود را نسبت به آن تصویر از دست بدهد و درنتیجه محتوای شما خوانده نمی شود.

تلاش کنید با عکس های متنوع صفحه خود را از یکدست بودن بیرون آورید. این نکته را حتی در رنگ بندی تصاویر نیز رعایت کنید و سعی کنید که پست های با فرمت یا ظاهر یکسان را در کنار یکدیگر قرار ندهید.

ویدیو

یکی دیگر از فرمت های قابل استفاده در اینستاگرام که طرفداران زیادی هم دارد، ویدیو است. تا حد امکان از به اشتراک گذاشتن ویدیوهای دیگران بپرهیزید.تلاش کنید محتوای اختصاصی تولید کنید.

همچنین از تصاویر بسیار با کیفیت استفاده کنید تا حس خوبی به مخاطب بدهد. همچنین اینستاگرام دارای سیستم پردازش تصویر قدرتمندی است و به تصاویر با کیفیت امتیاز بیشتری می دهد، درنتیجه بازدید بیشتری را برایتان فراهم می کند.

صوت

سعی کنید برخی از پست های خود را بود را به صورت صوتی ارائه دهید.

تولید محتوای صوتی بسیار آسان تر از ویدیو است و تجربه نشان داده که مخاطبان نیز محتوای صوتی را دوست دارند.

البته اینستاگرام اجازه استفاده مستقیم از  صوت را به ما نمیدهد. اما می توانیم این نقطه ضعف را تبدیل به یک نقطه قوت کنیم.

برای قرار دادن صوت ابتدا باید صوت را جداگانه ظبط کرد و سپس آن را از طریق نرم افزارهای زیادی که برای این کار وجود دارد بر روی یک تصویر قرار دهیم و از آن خروجی ویدیویی بگیریم.

در اینجا می توانیم به خوبی از تصویری که زیر صوت قرار می گیرد به نفع خود استفاده کنیم و پیام موردنظر خود یا هرچه را که مدنظر داریم به عنوان تصویر زمینه صوت قرار دهیم.

متن

متن را می توانید به آسانی در پایین تمامی فرمت های موردنظر قرار دهید. سعی کنید حتی اگر از سایر فرمت ها مانند عکس و ویدیو استفاده می کنید، حتما در کپشن آن متنی هرچند کوتاه نیز قرار دهید.

مخاطبان قبل از اینکه بخواهند به صورت کامل به پست شما توجه کنند .ابتدا با یک نگاه کلی به کپشن آن، قضاوت می کنند که این شما برایشان مفید است یا خیر؛ سپس به سراغ محتوای اصلی می روند.

دقت کنید که در کپشن های خود متنهایی بنویسید که مخاطب را ترغیب به دیدن آن پست کند و از تکرار محتوای خود پست در کپشن خودداری کنید.

متن به صورت مستقل

گاهی پیش می آید که می خواهیم پیام اصلی مثلا یک پیام بلند را به شکل متن ارائه دهیم، در این صورت می توان قاعده فوق را برعکس کرد و از تصویر به عنوان عامل ترغیب خواندن متن استفاده کرد.

سعی کنید از متن های بلند در اینستاگرام استفاده نکنید. مخاطب زمانی که در حال استفاده از اینستاگرام است، در حالت توجه کامل نیست و رفتارش به شکلی است که علاقه ای به خواندن متن های بلند ندارد. او نمی خواهد زمان زیادی را صرف یک پست کند و می خواهد سریعتر به اسکرول خود ادامه دهد.

متن های طولانی خود را باید در وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهید چرا که رفتار مخاطب در آن محیط کاملا متفاوت است.

انواع محتوای تولیدی

بزرگ ترین عامل شکست پروژه های اینستاگرام غیرحرفه ای، فضای تبلیغاتی و آزاردهنده آن ها است. اگر می خواهید در فضای اینستاگرام موفق به کسب درآمد شوید باید کمی حوصله به خرج دهید.

اگر می خواهیم یک چیز را تبلیغ کنیم،

بدترین کار آن است که

آن را تبلیغ کنیم.

استراتژی فروش در اینستاگرام

اگر بخواهیم به شکل خلاصه استراتژی کلی را که باعث فروش در اینستاگرام می شود، مرور کنیم؛ داستان به این شکل است که ما ابتدا با ارائه یک سری محتواهای آموزشی و مؤثر به افراد کمک می کنیم تا بتوانند یک سری از نیازهای اولیه خود را برطرف کنند.

در گام دوم ما شرایطی را فراهم می کنیم که مخاطب به ما اعتماد کند.

در گام سوم، حال که اطمینان مخاطب را نسبت به خود جلب کرده ایم،مخاطب را دعوت به یک اقدام مشخص میکنیم که این اقدام درآمد موردنظر ما را ایجاد می کند.

چیدمان ساختار محتوا

به طورکلی شما باید در اینستاگرام سه نوع محتوا قرار دهید:

محتوای کمک

محتوای اعتماد ساز

محتوای دعوت به اقدام

محتوای کمک

۸۰ درصد ساختار محتوایی شما باید از نوع کمک باشد. مهم نیست در چه زمینه ای فعالیت می کنید، مهم این است که کسب و کار شما برای مخاطب یک منفعت به همراه دارد.

بهترین و اثربخش ترین محتوای کمک، محتوای آموزشی است. در هر زمینه ای که فعال هستید، می توانید با محتوای آموزشی به سؤالات بسیاری از مخاطبان خود پاسخ دهید و بسیاری از نیازهای اولیه آنها را تا جایی که امکان پذیر است، برطرف کنید.

محتوای دعوت به اقدام

این محتوا سهم ۵ درصدی از چیدمان محتوای شما دارد؛ اما هدف از قرار دادن سایر محتواها از جمله کمک و اعتماد ساز، افزایش اثربخشی محتوای دعوت به اقدام است

زمانی که ما از اینستاگرام مارکتینگ صحبت می کنیم، در نظر داریم که درنهایت بتوانیم با استفاده از اینستاگرام کسب درآمد کنیم.

محتوای دعوت به اقدام، همان محتوایی است که باعث کسب درآمد شما می شود. در این محتوا بستگی به هدف، نوع محصولات و خدمات، مدل کسب و کار و … مخاطبان را دعوت به اقدامی که مدنظر ما است، می کنیم.

می توانید در این نوع محتوا تخفیف های ویژه ای اعلام کنید مخاطبان را جهت دانلود یک فایل pdf به سایتتان هدایت کنید، از آنها بخواهید یک عدد را به سامانه پیامک شما ارسال کنند می توانید مستقیم آنها را به خرید محصولتان دعوت کنید و ..

در استفاده از این محتوا باید هوشمند بود. اگر از آن زیاد استفاده کنیم، مخاطب حس می کند در مقابل ارسال اسپم و یک صفحه تبلیغاتی قرار گرفته است و به احتمال زیاد دیگر شما را به صورت جدی دنبال نمی کند.

اشتباه دیگری نیز که ممکن است در دام آن بیفتد،این است که اصلا از محتوای دعوت به اقدام استفاده نکنید

استراتژی مرگ

برخی از دوستان در ابتدای فعالیت صفحه خود اصلا از محتوای دعوت به اقدام برای کسب درامد و فروش خود استفاده نمیکنند. آنها می خواهند که ابتدا مخاطب زیادی را جذب کنند س ی به فعالیت های تجاری کنند.

شاید این استراتژی برای جذب مخاطب در کوتاه مدت جواب دهد؛ اما به محض اینکه فعالیت تجاری خود را شروع کنید، با سرعتی بیشتر از سرعت جذب، بسیاری از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

علت این اتفاق این است که در ابتدا صفحه شما به عنوان یک صفحه صرفا آموزشی یا سرگرمی مطرح می شود؛ در این حالت توقعات مخاطب شکل می گیرد و به این مدل عادت می کند. به محض اینکه محتوایی خارج از این ساختار قرار دهید، اعتراض کرده و درنهایت صفحه شما را ترک خواهد کرد.

بهتر است از همان ابتدا کاملا صادقانه هدف از فعالیت خود را | اعلام کنید. مطمئن باشید اگر محتوای خوبی به مخاطب خود ارائه | دهید، از پیشنهادهای فروش شما نیز استقبال خواهد کرد.